Jsme největším zpracovatelem krůtího masa a výrobcem krůtích specialit v České republice.

Firma PROMINENT CZ s.r.o. byla založena společností ZOD Brniště a.s. v lednu roku 2007.

Hlavní činností PROMINENTU CZ je zpracování krůtího a kuřecího masa, výroba drůbežích specialit, velkoobchod s masnými výrobky.

Zároveň PROMINENT CZ provozuje 17 vlastních maloobchodů a jeden E-SHOP.

Naše výrobky získaly řadu ocenění, ale tou nejvyšší metou je pro nás Vaše spokojenost. Děkujeme.

Krůtí uzené prso

  • Výrobek roku Libereckého kraje 2010 
  • Regionální produkt Lužické hory a Máchův kraj 

Krůtí párečky

  • Regionální potravina 2011
  • Regionální produkt Lužické hory a Máchův kraj 2011

Krůtí hamburger

  • Výrobek roku Libereckého kraje 2017

Klobása s medvědím česnekem

  • Regionální potravina 2019

Krůtí klobása Prominent

  • Regionální potravina 2020

Původ krůtího masa

Veškeré krůtí maso, které prodáváme na našich prodejnách je českého původu a v naprosté většině je i v Česku poražené. Toto se snažíme na našich prodejnách dodržet. Krůty vychované v Brništi (chov naší mateřské společnosti ZOD Brniště )porážíme na dvou pořážkách v Česku a jedné v Polsku. V určitých sezónních sortimentech jako např. celé kusy na Velikonoce, kdy poptávku nestačíme vykrýt vlastními zvířaty, se může stát, že i na prodejně je polská, německá či francouzská krůta. Je to však výjimečně a musí být řádně označena na etiketě.  Původ a správné označování podléhají velmi striktnímu dohledu ze strany české veterinární správy. To se vztahuje i naše krůty, které porážíme jak v ČR, tak i v Polsku. Každý kus drůbeže je dohledatelný a jeho původ je sledován od chovu, porážky až k finálnímu zpracování (v naší zpracovně v Brništi). To garantuje právě veterinární správa, která je u nás ve výrobě na kontrolách téměř každý týden. 

Při porážce a případném dovozu našich krůt zpět z Polska spolupracujeme výhradně se špičkovým partnerem firmou Bomadek patřící do německého koncernu Wiesenhof, jehož porážka patří mezi nejmodernější v Evropě. Z důvodu striktní kontroly a zároveň charakteru našich partnerů můžeme jakékoli záměny v Polsku vyloučit a zákazníkům garantovat. Naší strategií je, aby na našich prodejnách bylo vždy krůtí maso českého původu, tj. většinově od nás, nebo od jiných českých dodavatelů ( českých chovatelů a zároveň českých porážek). Obchodujeme ovšem i s polským krůtím masem, které zpracováváme pro velkoobchodní partnery (supermarkety, ve kterých můžete najít v obalech PROMINENT polské maso – např. v Bille).

YouTube kanál PROMINENT CZ

YouTube kanál ZOD Brniště a.s.

Mistrovství v bourání krůty Svatý Martin Brniště 2018

Svatomartinský jarmark a Krůtí hody
11. listopadu 2017

ZOD Brniště FILM 2018